Połączenie sypialni z łazienką – pomysł zbyt szalony? A może jednak…

Jest to przyznamy szczerze sami rozwiązanie dość nietypowe, wchodzące dopiero „na salony”. Moda na takie rozwiązanie panuje od niedawna, choć naprawdę jest dość oryginalne.

Skąd w ogóle pomysł na takie połączenie? Jest to rozwiązanie przede wszystkim dobre, gdy mamy w mieszkaniu dwie łazienki, jedną główną dla wszystkich domowników, a tą drugą zaraz właśnie obok naszej sypialni.

Zwykle dzień zaczynamy i kończymy w tych dwóch pomieszczeniach – budzimy się w sypialni, bierzemy poranną kąpiel, następnie wychodzimy. Wracamy myjemy się, a później kładziemy się spać.

Pomysł generalnie narodził się po tym, gdy na dobre w trendy projektantów wpisał się pomysł łączenia salonu z kuchnią – choć wydawać by się mogło, że to rozwiązanie bardziej przyziemne, niż łazienki z sypialnia, ale jednak!

Pomysł ten najpierw pojawił się w butikowych hotelach, później trafił do apartamentów, a koniec końców projektanci stosują go obecnie również w dużych domach.

A więc przystępujemy do łączenia łazienki z sypialnią. Zachowujemy istniejącą w części łazienkowej instalację wentylacyjną i wodno – kanalizacyjną.  To, w jakim stopniu połączymy sypialnię z łazienką zależy już tylko od naszej wyobraźni. Może to być jedynie wanna lub prysznic wstawiona do sypialni. Jednak najbardziej oszałamiający efekt da nam także aranżacja umywalki – umieszczone pod ścianą lub na wyspie. Jedynie toaleta powinna pozostać osobnym pomieszczeniem.

Ważną kwestią przy takim zastosowaniu jest przeanalizowanie godzin, w których korzystamy z łazienki, w przypadku gdy robicie na różne zmiany, może to stanowić pewien problem. Przykładowo sam szum wody używanej do kąpieli może przeszkadzać, gdy dana osoba będzie odsypiała po nocce… Łazienka taka jest też na pewno dobrym rozwiązaniem, gdy obie osoby lubią jednocześnie przebywać w łazience.

Czy to dobry pomysł, czy też nie, pozostawiamy już w Państwa ocenie. W przypadku tego rozwiązania należy się z pewnością dwukrotnie zastanowić, czy decyzji tej nie będziemy żałować.

Sprawdź jakie wyposażenie łazienek jest najbardziej popularne.

Jesteśmy również ciekawi, którzy nasi czytelnicy posiadają takie połączenie łazienki z sypialnią w swoim domu! Pochwalcie się w komentarzach! Napiszcie też, jakie macie ogólne zdanie na temat tego rozwiązania.

Post Author: opalka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *